grzyb wilgoc sciana osuszanie
4.6/5 - (56 votes)

Zabieg osuszania budynków oraz ścian wewnętrznych to jedna z metod pozbycia się wilgoci z mieszkań oraz pomieszczeń w celu ochrony ich przed uszkodzeniami i zniszczeniem. Jedną z metod zwalczania wilgoci jest właśnie osuszenie.

Dlaczego zwalczanie wilgoci w mieszkaniu jest takie ważne?

Wilgoć w mieszkaniu należy zwalczać ze względu na negatywne skutki które wywołuje a którymi są między innymi brzydki wygląd pomieszczeń, pogorszenie zdrowia mieszkańców obiektu, zniszczenia struktur budynków oraz ich trwałości oraz zwiększenie kosztów ogrzewania, ponieważ pomieszczenia w których występuje wilgoć, a dokładnie materiał ulega on zniszczeniu oraz traci swoje właściwości.

Jakie rodzaje uszkodzeń tworzy wilgoć w materiale ?

Zniszczenia materiału w domu spowodowane przez wilgoć można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich są uszkodzenia fizyczne, termiczne i statyczne takie jak utrata ciepła w pomieszczeniach, różnego rodzaju pęknięcia utratę trwałości materiału czy też przemieszczenia się materiału. Drugą grupą są zjawiska chemiczne takie jak korozja, wypłukanie wapna oraz różnego rodzaju przemiany materiału. Ostatnią i jednymi z gorszych są problemy biologiczne do których zalicza się zagrzybienie ścian, uwidocznienie się pleśni lub glonów na materiale lub inne zanieczyszczenia.

Osuszanie Budynków – Warszawa, Wrocław, Szczecin, Opole – Insektpol

Z ofertą osuszania wychodzi Państwu firma Insektpol, która z wieloletnim doświadczeniem wykonuje usług dezynfekcji oraz osuszania pomieszczeń, ścian wewnętrznych, budynków oraz wiele innych usług z zakres dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji. Firma ze wzgląd na dostosowanie do klienta oferuje dwie metody osuszania, pierwszą z  nich jest użycie osuszaczy kondensacyjnych, zaś drugą użycie mikrofal do osuszania.