gołębie-ochrona-zwalczanie
5/5 - (81 votes)

Gołębie oraz innego rodzaju ptactwo dla osób mieszkających w miastach może być dużym problemem. Ze względu na nadmiar ptactwa w miastach oraz na osiedlach często szukają one sobie miejsc do założenia gniazd. Do założenia gniazd często wybierają one miejsca takie jak parapety, dachy, gzymsy w zabudowaniach miejskich. Jest to spowodowane ogólnym dostępem do jedzenia, które ludzie gubią lub po prostu dokarmiają ptactwo.

Jakie problemy stwarzają ptaki?

Jednym z problemów które stwarza ptactwo, szczególnie gołębie są ich odchody. Brudzą one dachy budynków, ulice, ławki oraz samochody. Po za samym nie ciekawym aspektem wizualnym odchody gołębi przenoszą różne mikroorganizmy i drobnoustroje chorobotwórcze, a na dodatek powodują rdzewienie metalowych konstrukcji oraz niszczenie lakieru samochodów.

Usuwanie Gołębi – Jak pozbyć się gołębi z dachu

Usuwanie gniazd gołębi jak i samego ptactwa można dokonać za pomocą kilku metod. Do wykorzystania faktycznie mamy około 5 metod. Pierwszą z nich są plastikowe kolce na ptaki, które są mocne oraz bezpieczne dla gołębi i innego ptactwa. Kolce przeciw ptakom można dostać na allegro, niekiedy w sklepach takich jak castorama, obi czy leroy merlin. Kolce na gołębie są jednym z lepszych sposobów ochrony przed gołębiami na balkonie czy dachu. Kolce na ptactwo przeważane występują w formie listw z kolcami przeciw ptakom.

Siatka przeciw gołębiom na balkon

Alternatywną metodą na zwalczanie gołębi oraz innego ptactwa jak wróble jest siatka na gołębie. Zastosowanie tego typu siatek na balkon przeciw gołębiom rozwiązuje problem z wlatywaniem gołębi i problemami, które stanowią. Siatki na gołębię także są dostępne w popularnych sklepach jak obi czy castorama lub popularnym allegro. Do tych dwóch metod dochodzą mniej popularne wykorzystywane przez profesjonalne firmy zwalczające ptactwo takie jak chwytacze na gołębie, półki do zbierania odchodów czy też plastikowe elementy odstraszające.

Usuwanie gołębi – ochrona przed ptakami a prawo

Prawo w kwestii zwalczania dużej populacji ptaków pozwala na częściowe wyłapywanie oraz przesiedlenie ich w inne miejsce. Dopuszczalny jest także montaż plastikowych kolców na ptaki oraz siatek na gołębie o ile nie ranią one ptactwa. Takiego typu metody odstraszania ptaków przeważnie wystarczają w pozbyciu się nie pożądanych gości.

Insektpol – Ochrona przed ptakami – Odstraszanie ptaków

Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z ptactwem stwarzającym problem należy skontaktować się z odpowiednią firmą świadczącą usługi ochrony przed ptakami i zwalczania ptactwa.